×

Hlášení

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Z klubovny TJ Chlumec - dnes podivná hospoda

Ze zažloutlých fotografií v kronice fotbalového klubu TJ Chlumec k nám promlouvají fotbalisté, trenéři, funkcionáři a další. Někteří z nich už mezi námi nejsou, ale mnozí žijí a pamatují si nejen fotbalové zápasy. Svépomocně si budovali dnešní šatny (rok 1968) s přístavbou klubovny (po roku 1982). Klubovna vyzdobená diplomy, poháry a dresy připomínající historii jejich klubu byla místem oslav a rozjímání po zápasech, jednání členské základny a společných posezení. Ze současného vedení města se na této historii nikdo nepodílel. Fotbalový klub TJ Chlumec byl vyhoštěn od 1. ledna 2020 z vlastní  klubovny, když na písemnou žádost ponechat ji k dalšímu užívání pro TJ Chlumec vedení města neodpovědělo! Z klubovny je podivná hospoda.

Jasný vzkaz pro TJ Chlumec: „Když vás napadne si spolu poklábosit třeba po fotbalovém zápase, tak se vyberte, kam chcete, ale na hřišti vám už nic nepatří.“ Z klubovny se stala soukromá hospoda provozovaná novým správcem hřiště.

Rada města již na začátku března 2020 rozhodla o bezplatné výpůjčce klubovny správci hřiště na poskytování občerstvení s tím, že bude hradit za energie 300Kč za každou akci na hřišti. O dva týdny později zveřejnila návrh na pronájem prostor správci hřiště na poskytování občerstvení při fotbalových utkáních a to za 300Kč měsíčně. V živnostenském rejstříku jste v této době u správce hřiště mohli nalézt dvě živnosti – řemeslnou (klempířství a oprava karosérií) a volnou (údržba motorových vozidel a jejich příslušenství). Přihlédneme-li k dalším tam tehdy uvedeným informacím, tak správce rozhodně nebyl ideálním kandidátem pro hostinskou činnost. Až v jeho nejčerstvějším výpisu najdete doplnění o hostinskou činnost, ale zodpovědným zástupcem není správce, ale jistá paní J. S.

Navštívil jsem již minulé léto několikrát sportovní areál a vše bylo úplně jinak. Hospoda funguje zcela bez jakéhokoliv časového nebo jiného omezení, na rozdíl od všech usnesení Rady města. Z podepsané smlouvy vyplývá, že provozovatele má povinnost hradit městu pouze 300Kč měsíčně, které ovšem zahrnuje nejen nájemné, ale všechny další náklady (energie, vodné a stočné…). Otevřeno je tedy nejen při fotbalových utkáních (akcích), ale také v čase, kdy správce dostává mzdu od města.

V létě rekreanty od rybníka lákala vývěsní tabule u otevřené branky. Zda platí město správci přesčasy nebo poskytuje náhradní volno, když je na hřišti přítomen jako správce současně čepující pivo, jsem raději nezjišťoval.

Z bývalé klubovny téměř zmizely trofeje fotbalistů, ale naopak přibyly bubny, gauč, velkoplošná obrazovka a nově mrazící pult a chladnička. Z klubovny je hospoda, hudební zkušebna (pro správce-bubeníka a jeho kapelu), možná noclehárna a nevím čím dalším. Ohromil mne při vstupu nejen podivný odér, kterého jsem si tam dříve nevšiml, ale také chladící pulty za desítky tisíc korun. V létě vše zakoupilo město a jako bonus poskytlo bezplatně panu hostinskému k podnikání. Máte-li dnes v Chlumci příznivce či kamarády na radnici, tak si třeba jako městem placený správce hřiště můžete ve stejném čase a místě současně přivydělat jako hostinský. Vše za „symbolických 300 korun měsíčně“ nájemného. V Chlumeckém zpravodaji zveřejněné poděkování Chlumecké sportovní panu Špičkovi a Relligovi, že konečně skončil stav, kdy minulé vedení města tolerovalo nezákonné a podivné využívání pronajatých prostor, bylo skutečnou zábavou k popukání.

O sociální zázemí hospody by se měla více zajímat hygiena, která zde schvalovala provoz „občerstvení“. Tak se dnes říká některým hospodám. Úklid všech společných prostor, mytí podlah a desinfekce včetně sanitárních zařízení bylo dříve vždy povinností správce. Už věřím, že se dorostencům z Proboštova při pohárovém utkání v Chlumci z poměrů na WC mohl zdvihat žaludek. Sám jsem minulého roku viděl, cítil a přesvědčil se! Letos už jsem zážitek neriskoval. Do hadrů visících namísto ručníku bych si tehdy neutřel ani podrážky. Sociální zařízení společně užívají nejen fotbalisté, ale také návštěvníci hospody. Slušelo by se proto připomenout panu správci a hostinskému v jedné osobě, že nejen v době pandemie, ale v každé době je hygiena nejzákladnějším podmínkou provozu. Kontrola patří samozřejmě do plné kompetence městského úřadu jako provozovatele a vlastníka areálu.

Rodičům a dětem z Chlumecké sportovní a všem, kteří si takové poměry a hospodu pochvalují, doporučuji k „příjemnému zakoupení limonády, kávy, párků a langošů“, mít pro jistotu vlastní hygienické potřeby a dezinfekci, anebo se  raději zdejším záchodům vyhnout, jako to dělám já. Žloutenka je také infekční nemoc.

Leave your comments

Post comment as a guest

0 / 300 Character restriction
Your text should be less than 300 characters

People in this conversation

Load Previous Comments