×

Hlášení

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Kukačky nejsou alternativou pro budoucnost

 

Kukačka obecná, latinsky Cuculus canorus, je pták nejen stěhovavý, ale také promiskuitní. Samice se páří hned s několika samci. Kukačky si sami hnízdo nestaví a svá vejce vkládají do hnízd jiných ptáků. Ornitologové to nazývají dost nepěkně jako hnízdní parazitizmus. Volební rok 2010 byl pro Chlumeckou alternativu prvním rokem nové volební strategie. Pro české ornitology byl rokem kukačky. Srovnání chování tohoto zajímavého ptáka se strategií, kterou zde praktikuje dlouhodobě Chlumecká alternativa, není vůbec náhodné. Rok 2010 byl jen prvním rokem kukaččí strategie.

Ve volební strategii Chlumecké alternativy v roku 2010 se objevil nový strategický prvek. Do voleb vstupovala nejen jako samostatná volební strana, ale současně své příznivce nebo členy nasazovala na kandidátku zavedených politických stran. Jako kukačka, když klade svá vejce do cizích hnízd. První pokus v roku 2010, jak využít tehdejší popularity TOP 09, a kandidovat pod její hlavičkou, celkem nevyšel. Regionální výbor TOP 09 tehdy odmítl jejich kandidátku. Považovali z nepřijatelné, aby se na čelních místech objevoval kdokoliv, kdo stál ve vedení a byl tedy spoluodpovědný za řízení a problémy Chlumce v letech minulých. Stratégové Chlumecké alternativy navrhovali do čela kandidátky Ing. Vodňanského, který stál čtyři roky v radě obce za ODS spolu s R. Hanuschem, a o věcech veřejných jako člen Rady obce nepochybně přímo rozhodoval. Pro Chlumeckou alternativy se stala TOP 09 nepřítelem, cítila se „zrazena TOP 09“, protože její pokus o trik na voličích odmítla. Po odvrhnutí pravicové TOP 09 se pro „B-teamem Chlumecké alternativy“ stala hnízdečkem a východiskem z nouze Strana zelených. A jediný zvolený zástupce Zelených spolu s Chlumeckou alternativou pak vstoupili do společné koalice s Ing. Maxou a Komunisty, aby tuto koalici opustil, když z ní byla Chlumecká alternativa vypuzena.

Volby 2014 strategie Alternativy pokračuje

Chlumecká alternativa zopakovala svou strategii v roku 2014, kdy se „B-teamem“ stal Pro! Chlumec. Stranu zelených při registraci kandidátky převzalo Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst. Chlumecká alternativa ještě kreativně poškádlila voliče vycházejícího ANO 2011 miliardáře Andreje Babiše, když přidala na své volební lístky do názvu volební strany slůvko ANO (ANO-Chlumecká alternativa), což pro výsledek voleb nemělo praktický význam. Neúspěšný podnět k soudu ze strany ANO 2011 už nikoho nezajímal. Ve vytvořené koalici pěti stran se třemi trpaslíky, snad mi ten výraz Mgr. Dušánek odpustí, když byl zvolen jako rozumný kompromis starostou Ing. Zettlitzer, a zastoupení každá z 5 volebních stran v Radě města zastoupení jedním svým zástupcem (ProChlumec, Chlumecká alternativa, TOP 09, Spolu a nezávislá z ANO 2011). Úspěch a výsledek po čtyřech letech překvapivý, pokud ho hodnotíme podle výsledku voleb 2018. Voliči ocenili jejich společnou práci a možná to nejpodstatnější - rozeštvávání lidí, dělení na ty, co jsou s námi a na ostatní proti nám, jakoby zmizelo. Povolební vyjednávání už tak slavné nebylo.

Volby 2018 a úspěch starosty

Díky známému fenoménu starosty, za úspěchy města vždy může starosta, se ProChlumec stal vítězem voleb se ziskem 5 mandátů. Je to druhý nejlepší volební výsledek od roku 1990. Chlumeckou alternativu, svou matičku, při volbách doslova zválcoval. Alternativa naopak zaznamenala propad a nejhorší volební výsledek své historie. Vypadalo to, jakoby ProChlumec už nebyl jejím„B-teamem“. Vyhlášení pana Relliga na o svých zásluhách na založení a na úspěchu ProChlumec je zavádějící. ProChlumec vždy kandidoval pod administrací Hnutí za harmonický rozvoj měst a obcí a na volebním úspěchu a sestavení kandidátky z roku 2018 byla role starosty rozhodující. Snad jen pro zajímavost, tak funkci zmocněnce se za volební stranu Pro Chlumec v Hnutí za harmonický rozvoj měst a obcí při volbách v Chlumci zhostil tajemník městského úřadu. Výsledky umožňovaly pokračovat ve volební koalici stran ProChlumec+ Horka (dříve TOP 09)+ Chlumecká alternativa +Spolu (5+2+2+1=10). Těsnou koalice bylo možné sestavit dokonce bez Chlumecké alternativy. Když v závěru volebního období 2014-2018 z příčin jen jí známých původní koalici opustila, tak na důvěryhodnosti jako partnera ji to nepřidalo. Nestalo se tak.

Návrat ke kukačkám

O zákulisí návratu Chlumecké alternativy do koalice s Nezávislými a podporované posledním zástupcem KSČM je více v článku „Volby 2018 skončili, zapomeňte“. Já nikdy nezapomenu na výraz šokovaného starosty, když mu v pondělí 29. 10. L. Rellig oznámil, že jeho si ponechají jako starostu, ale vše ostatní bude jinak, než si naivně pan Zettlitzer představoval. Strategie kukačky pokračuje. Stal se pan Rellig Pátou kolonou na kandidátce ProChlumec, Jidášem nebo jen nasazeným kukaččím vejcem? Chlumecká alternativa se od roku 2010 nezměnila, ani její strategie ani její povolební chování. Zůstala nevyzpytatelnou při vytváření povolebních koalic, bez nových nápadů ve volebním programu, a principiálně s jediným cílem dostat se k moci. Její popularita, počet skalních voličů a volební potenciál dlouhodobě klesá. Jaký výsledek by dosáhla při posledních volbách, kdyby její příznivci věděli nebo tušili, že směřuje do široké náruče Ing. Maxy, by bylo pouhou spekulací. Pro mnohé se stala a zůstane Chlumecká alternativa zklamáním.    

 

Leave your comments

Post comment as a guest

0 / 300 Character restriction
Your text should be less than 300 characters

People in this conversation

Load Previous Comments
 • Guest - amna seo

  Professional removal companies of Bangalore are offering a variety of services to assist people on relocation. Coimbra Portuga

 • Guest - amna seo

  After that , there are two ways to go. Some developers begin to run their habit as a full time work and put themselves totally in their work and others have to give up the idea that change their habit to their career and stop their service at last. [url="https://theshoppingpack.com/san-pedro-cactus/

 • Guest - amna seo

  Through marketing communication, you share information to other people especially your prospective clients with the aim of building up your company and your product or service. rizk canada

 • Guest - xdcx

  Thanks for this awesome web page,appreciate for your incredible work.:)
  amazon shipping to Pakistan

 • Doing the entirety of the accompanying activities subsequent to heating up guarantees your weight reduction. Between each set you can rest from 30 seconds to a moment to recuperate. It is likewise significant that you stop when you feel it is important to stay away from injury.

 • Guest - amna seo

  While all of us would be aware in a general way what MMA Gear is, many of us might be surprised at the kinds of fight wear that falls under this category.Custom Iron On Patches

 • Guest - Custom Patches Online

  Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way I'll be subscribing to your feed and I hope you post again soon. Big thanks for the useful info.

 • Remember that home conveyance is free, secure and unknown and that the purchaser favors a 100% unconditional promise as long as 60 days after receipt of the request. In the journey for a perfect outline, the chase for pounds is here and there moderate and loaded with entanglements.

 • Guest - mtom

  Thanks for the suggestions you have shared here. Custom Iron On Patches

 • We will go to the church after 6 months of corona virus get normal.
  bestmagneticgenerator.com