×

Hlášení

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Funkce e-mailu je na těchto stránkách dočasně zakázána, zkuste to prosím později.

Návštěvu Čapího hnízda si důchodci zaplatí sami

V novoročním čísle Chlumeckého zpravodaje, které vyšlo na konci února, starosta města informoval o tom, co bylo vloni a čeho se dočkáme letos. Pro naše seniory mezi různými připravovanými akcemi a výlety jmenoval výlet do Čapího hnízda. Když jsem se po přečtení článku blíže dotazoval, ujistil mne, že celý výlet si důchodci zaplatí sami. Nevím, co je vede k tomu, aby se vláčeli stovky kilometrů tam a zpět jen aby uviděli, jak si žijí v Čechách místní miliardáři. Jsou to jejich peníze, tak ať si jedou. 

        Návštěva Čapího hnízda může být pro každého seniora zážitkem, kde se mu sny stanou skutečností. Nevím, zda tam strávíte celý víkend, aby jste si užili všech aktivit jako jsou lázně, welness, golf nebo jízda na ponících. Už jednodenní návštěva zdejšího místa může staršího člověka zmoci. Ještě před obědem v místním Restaurantu Lihovar, má špičkového kuchaře a obsluhu, se doporučuje procházka Ekocentrem a ZOO. S důchodcovskou slevou vše pořídíte za 90 Kč. Hlavně uvnitř areálu nevynecháte unikátní architektonickou jízdárnu znázorňující slavné čapí hnízdo. Není určena jen pro Babišovy děti, koníka si můžete také vypůjčit. A potom rychle na oběd. Dovoluji si navrhnout menu sestavené speciálně pro českého důchodce. Nepřeceňuji finanční možnosti našich chlumeckých důchodců, a proto jsem vybral z každého chodu vždy jen to nejlevnější, ale vše ve špičkové kvalitě. Paštika z kachních jater s lanýži, jako předkrm, a polévka, hříbkový krém s bazalkovým olejem, vaše chuťové buňky navnadí. Po hlavním chodu, konfinovaném kachním stehnu s kaštanovou nádivkou, špenátem a bramborovými špalíčky, už jen namísto zákusku domácí sorbet. K pití malé pivko nebo Matonku, cena a při stejném množství (0,33l) u obou nápojů je stejná. S malým kafíčkem, nejmenší espreso za 50Kč, tak spolu pro každého důchodce jen 785Kč. Nedoporučuje se pustit do alkoholických experimentů nebo ochutnávek vín. Výběr a kvalita jsou skutečně úctyhodné a ceny důchodcovské. Od nejlevnější sedmičky růžového Merlotu z Moravy za 450Kč až po temně rudý Merlot z oblasti Bordeaux za 58 450Kč, se dá vše skutečně pít. Ochutnávka jedné nebo dvou lahviček a ročního důchod je v háji. Každý už zdarma dostane podle zákona o evidenci tržeb svou účtenku o evidenci přijaté tržby zaslanou správci daně a to nejpozději do 48 hodin v případě technického výpadku. Je to místo jako stvořené k dovádění, dočteme se v reklamě, kterého cílem bylo vytvořit jedinečné místo, kam se budou hosté rádi vracet.

Na cestu doporučuji knihu „Boss Babiš“ od jednoho z nejznámějších českých investigativních novinářů Jaroslava Kmenty nebo od Z.Vlasaté a J.Patočky „Žlutý baron.“ Po přečtení knihy a návštěvě Čapího hnízda každý pochopí, že pro vybudování takovéhoto centra není ani pro miliardáře hanbou podvádět a potáhnout si nějakých 50 mil. Kč z Evropské Unie. Ostatně jejich vrácení už Evropská Unie nevyžaduje, když ten mizerný dluh převzala Česká republika a už jsme ho dávno zaplatili z našich daní. Proč tedy chudákovi miliardáři neodpustit.

Přátelé, jste svobodní lidé, tak klidně jeďte na Čapí hnízdo, když vás to láká. Pan Babiš ho dělal přece pro lidi. Rozhodně jeďte, ale určitě za své a ne za městské peníze, které jsou určené pro klub seniorů. Pokladna našeho města je určena na mnohé, co Chlumec a jeho občané skutečně potřebují. Bohužel výlety do sídel miliardářů k nim nejspíše nepatří.                                                                                                                     RNDr. Petr Jirásek   

 

Leave your comments

Post comment as a guest

0 / 300 Character restriction
Your text should be less than 300 characters

People in this conversation

Load Previous Comments